بازداشت یک شهروند بهایى دیگر در همدان

مهران خاندل، یکى دیگر از شهروندان بهایى همدان، امروز یکشنبه ۶ اردیبهشت توسط نیروهاى امنیتى بازداشت شد.

به گزارش خبرگزارى هرانا، ارگان خبرى مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مأمورین اطلاعات با ورود به منزل شخصى مهران خاندل و تفتیش محل، وى را به مکان نامعلومى منتقل کردند.

یک منبع آگاه در این باره به گزارشگر هرانا گفت: “نیروهاى امنیتى از نشان دادن حکم قضایى براى بازداشت  خوددارى کردند و حین بازداشت و تفتیش منزل هم برخورد نامناسب و خشنى نشان دادند”

آقاى حسین خاندل پدر مهران در سال ١٣۶٠ توسط قوه قضائیه جمهورى اسلامى بازداشت و اعدام شده بود و خود وى از جمله بهاییان شهر همدان است که محل کارشان توسط نیروهاى امنیتى از سال ١٣٩١ پلمپ شده و با وجود پیگیرى هاى قانونى مداوم، تاکنون موفق به بازگشایى محل کار خود نشده اند.

پیش از این نیز از اواسط فروردین ماه، نیروهاى امنیتى اقدام به بازداشت نه تن از شهروندان بهایى همدان کرده بودند که هفت تن به قید وثیقه آزاد شدند و دو نفر به نام هاى فریده ایوبى و فتانه مشتاق همچنان در بازداشت به سر مى برند.

از اتهام بازداشت شدگان اطلاعى در دست نیست ولى حکومت ایران پیوسته با شهروندان بهایى که در رابطه با اعتقادات دینى خود به فعالیت مى پردازند برخورد امنیتى دارد، موضوعى که همواره مورد نقد و اعتراض فعالین حقوق بشر و مجامع بین المللى بوده است.

2 thoughts on “بازداشت یک شهروند بهایى دیگر در همدان

 • 05/01/2021 در t 16:46
  Permalink

  Taxi moto line
  128 Rue la Boétie
  75008 Paris
  +33 6 51 612 712  

  Taxi moto paris

  Greate pieces. Keep writing such kind of info on your blog.
  Im really impressed by your site.
  Hi there, You have performed a fantastic job. I will certainly
  digg it and for my part suggest to my friends.
  I am sure they will be benefited from this site.

 • بازپینگ: rame tablouri

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.