اکبر حسینی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد

اکبر حسینی، سرباز وظیفه اهل مرند، امروز دوشنبه ۱۶ خردادماه، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۱، اکبر حسینی، سرباز وظیفه اهل مرند توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفت: “ماموران آقای حسینی را ساعت ۱۶ امروز حین خروج از مغازه سوار یک دستگاه سمند سفید رنگ کرده و با دستبند بردند.”

تا زمان تنظیم این گزارش از دلایل بازداشت، نهاد بازداشت کننده و محل نگهداری وی اطلاعی در دست نیست.

آقای حسینی که فروردین‌ماه سال گذشته پس از موافقت با درخواست آزادی مشروط از زندان آزاد شده بود، مجددا مدتی بعد با لغو آزادی مشروط، دستگیر و جهت تحمل ادامه دوران محکومیت به زندان تبریز منتقل شده بود. وی نهایتا در تاریخ ۱۷ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱، از زندان تبریز آزاد شد.

میراکبر حسینی، فرزند میرقادر در تاریخ ۱۵ دیماه ۹۹ در پی حمایت از مادران دادگاه جان‌باختگان اعتراضات آبان ۹۸ بازداشت و توسط شعبه اول دادگاه نظامی یک استان آذربایجان شرقی به ریاست قاضی سیدرضی رضوی کهلمویی و مستشاری عبداله شاکری به اتهام “عضویت در جمعیت های معارض کشور” به ۹ ماه حبس و از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به ۴ ماه حبس تعزیری محکوم شد. نهایتا در تاریخ ۳۰ فروردین ماه ۱۴۰۰ با درخواست آزادی مشروط وی موافقت شده و از زندان آزاد شد.

به گفته یک منبع مطلع، وی در زمان بازداشت در سلول انفرادی نگهداری شده و جهت اخذ اعتراف مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود.