آتنا دائمى به ١۴ سال زندان محکوم شد

آتنا دائمى، فعال مدنى در دادگاه بدوى، به ١۴ سال زندان محکوم شد.

به گزارش خبرگزارى هرانا، ارگان خبرى مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، آتنا دائمى فعال حقوق کودکان، از سوى شعبه ٢٨ دادگاه انقلاب به ریاست قاضى مقیسه، به ١۴ سال زندان در مرحله بدوى محکوم شد، گفته مى شود این حکم با اعمال ماده ١٣۴ در مرحله تجدید نظر کاهش خواهد یافت.

دادگاه این فعال مدنى، ٢٣ اسفند ١٣٩٣ به اتهامات تبلیغ علیه نظام، اقدام علیه امنیت ملى از طریق اجتماع و تبانى، توهین به مقدسات، توهین به رهبرى و اختفاى ادله جرم، برگزار شده بود.

شعبه ٢٨ دادگاه انقلاب به ریاست قاضى مقیسه در جلسه دادگاه، اجازه دفاع وکیل و شخص وى نداد و نهایتا با اعمال ماده ١٣۴ قانون مجازات جدید، آتنا دائمى را به هفت سال زندان محکوم کرد و این حکم ۲۲ اریبهشت به وی ابلاغ شد.

بنا بر اظهارات نزدیکان وى، ضابطین قضایى در این پرونده شهادت فردى را بر علیه این فعال مدنى پذیرفته است که خود از متهمین این پرونده بوده است و براى آزادى از زندان، اقدام به شهادت دروغ علیه آتنا دائمى کرده است.

یکى از دوستان آتنا دائمى درباره پرونده آتنا دائمى به گزارشگر هرانا گفت: “فعالیت هاى آتنا کاملا مدنى بوده مثل شرکت در تجمع مخالفت با اعدام، تجمع حمایت از کوبانى، اعتراض به اعدام ریحانه جبارى، مخالفت با حجاب اجبارى و اعدام و درباره توهین به مقدسات هم این اتهام کلا بى اساس بوده و آتنا حتى در یک پیام خصوصى هم توهینى نکرده است”

آتنا دائمی فعال مدنی، ۲۶ ساله، دارای مدرک دیپلم و شاغل در باشگاه ورزشی انقلاب، در روز ۲۹ مهرماه از سوی ماموران سپاه پاسداران بازداشت و به زندان اوین انتقال یافت و پس از مدت ها انفرادی و بازجویی، راهی بند زنان زندان اوین شد.

One thought on “آتنا دائمى به ١۴ سال زندان محکوم شد

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.