بازداشت و بی خبری از وضعیت تعدادی از نوکیشان مسیحی در شیراز

در پی هجوم ماموران امنیتی لباس شخصی به محل گردهمایی جمعی از نوکیشان مسیحی در شیراز، تعدادی از این افراد بازداشت شدند که از وضعیت برخی از آنان تاکنون اطلاع دقیقی در دست نیست .

 

بنا بر گزارش منتشره از سوی منابع موثق ، روز جمعه 24 مهر 1394 برابر با (16 اکتبر 2015) ماموران امنیتی لباس شخصی با هجوم به یک کلیسای خانگی در شیراز، جمعی از نوکیشان مسیحی که به جهت مراسم عبادت و پرستش دور هم گرد آمده بودند را بازداشت کردند. حسین کریمی، برادر ادوارد، مریم فهیمی، محمدرضا فرمانی، میلاد شهابی، برادر فرهاد نیکویی، زهرا خاک ره، نصیر احمد صافی (تبعه افغانستان)، و سینا نامور  از جمله افرادی هستند که بازداشت شده اند.

مسیحیان 94

گفته می شود این دستگیریها از سوی نیروهای اطلاعات سپاه صورت گرفته است که پس از بازداشت نوکیشان مسیحی، آنان را به جهت بازجویی های بیشتر به مکان نامعلومی انتقال دادند. تاکنون از محل نگهداری و وضعیت جسمانی این افراد اطلاع دقیقی در دست نیست اما منابع غیررسمی می گویند که بازداشت شدگان را به ستاد خبری وزارت اطلاعات انتقال داده اند.

 

با گذشت یک هفته پیگیری ها و مراجعات خانواده های این بازداشت شدگان به مراجع قضایی، نهادهای امنیتی و مراکز انتظامی نیز تاکنون بی نتیجه مانده است.

 

گفته شده ماموران امنیتی در تلاش برای بازداشت برخی افراد ایماندار مسیحی دیگر که در ارتباط با این گروه کلیسای خانگی بوده اند نیز اقدام نمودند.

 

ماموران لباس شخصی که مجهز به سلاح کمری و بیسیم بودند برخی از بازداشت شدگان را بطور جداگانه به درب منازل آنان برده و بدون هیچ اطلاع قبلی و حتا نشان دادن حکم قانونی اقدام به تفتیش و بازرسی از منازل آنان کردند.

 

تاکنون از سوی مقامات امنیتی توضیحی در خصوص بازداشت این افراد داده نشده اما حسب مستندات ، این بازداشت ها به دلیل اعتقادات مسیحی آنان و شرکت در جلسات کلیساهای خانگی بوده و در راستای افزایش فشار بر جامعه مسیحیان فارسی زبان ایران می باشد.

 

بر اساس گزارش ها، هم اکنون ده‌ها نوکیش و ایماندار مسیحی، همانند فعالان و شهروندان بهایی، دراویش، اهل تسنن و دیگر دگراندیشان عقیدتی، در زندان‌ها و بازداشتگاههای جمهوری اسلامی به سر می‌برند.

35 thoughts on “بازداشت و بی خبری از وضعیت تعدادی از نوکیشان مسیحی در شیراز

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.