دو تن از هواداران عرفان حلقه بازداشت شدند

دو تن از فعالان و هواداران گروه عرفان حلقه در مشهد بازداشت شدند.  یکی از فعالان به دستگاه قضایی احضار شد و یکی از زندانیان هوادار عرفان حلقه نیز، طی پرونده‌ جدید به شش ماه حبس تعزیری محکوم شده است.

به گزارش منابع موثق حقوق بشری، علیرضا نجیمی و محمدعلی ایزدی، دو وبلاگ نویس حامی عرفان حلقه (عرفان کیهانی)، روز شنبه دهم بهمن ماه ۱۳۹۴ توسط ماموران لباس شخصی بازداشت شدند.

index

هنوز از وضعیت و محل نگهداری آقایان علیرضا نجیمی و محمدعلی ایزدی خبری منتشر نشده است.

سارا ساعی، از حامیان مسلک عرفان حلقه نیز، که چندی پیش به طور موقت بازداشت شده بود، روز پنجشنبه گذشته، ۸ بهمن ماه به شعبه ۱۰۶۰ دادگاه کیفری تهران احضار و باید ۲۰ بهمن جاری در دادگاه حاضر شود. خانم ساعی پیش از این متهم به “اخلال در نظم عمومی” و “شرکت در تجمع غیرقانونی در حمایت از محمدعلی طاهری” شده و با قرار کفالت به طور موقت آزاد شده بود.

همچنین در ادامه آزار و فشار بر فعالان عرفان حلقه، گزارش شده است که سعید اردشیر، از هواداران این گروه که از تابستان امسال در زندان رجائی شهر کرج محبوس است، طی یک پرونده سازی جدید به شش ماه حبس تعزیری محکوم شده است.

آقای اردشیر بهمن ماه ۱۳۹۱ توسط اطلاعات سپاه بازداشت و چند مدت در زندان اوین نگهداری و سپس با قرار وثیقه آزاد شد. وی یک سال بعد، در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به اتهام توهین به مقدسات از طریق فعالیت در عرفان حلقه به ۵ سال حبس تعزیری و جریمه نقدی محکوم، و حکم مذکور در دادگاه تجدیدنظر استان تهران تائید گردید. ایشان تابستان امسال مجددا دستگیر و حکم حبسش اجرا گردید.

گروهی از اعضای پارلمان اروپا نیز به تازگی خواستار اقدامی فوری محمد علی طاهری، بنیان گذار عرفان حلقه از سوی حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران شدند.
نمایندگانی که این نامه را امضا کرده‌اند مدت طولانی بازداشت آقای طاهری را که به اعدام محکوم شده، غیرعادلانه خوانده اند.

گفتنی است، هم اکنون تعداد زیادی از اعضا، هواداران و حامیان گروه عرفان حلقه، محکوم به حبس شده یا پرونده قضایی دارند. همچنین طی ماههای اخیر حامیان دکتر محمدعلی طاهری، موسس و رهبر این گروه نیز، که بارها مقابل زندان اوین و مراجع قضایی دست به تحصن و تجمعات اعتراضی زده بودند، مورد پیگرد قضایی قرار گرفته‌اند.

2 thoughts on “دو تن از هواداران عرفان حلقه بازداشت شدند

 • 05/01/2021 در t 16:56
  Permalink

  Taxi moto line
  128 Rue la Boétie
  75008 Paris
  +33 6 51 612 712  

  Taxi moto paris

  Normally I don’t read post on blogs, however I would like to say that this write-up very forced me
  to check out and do so! Your writing style has been surprised me.

  Thanks, very nice article.

 • بازپینگ: sa game

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.