محکومیت ۶ سال زندان برای یک شهروند بهایی

منوچهر خلوصی شهروند بهایی به اتهام اقدام علیه امنیت و تبلیغ علیه نظام به ۶ سال زندان محکوم شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران،  حکم دادگاه بدوی برای آقای منوچهر خلوصی به اتهام اقدام علیه امنیت داخلی کشور و تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی ایران به وکیل وی در دیماه سال جاری ابلاغ شد.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: «دادگاه شعبه سوم انقلاب مشهد با فشار و دخالت ادارهٔ اطلاعات در تمامی مراحل رسیدگی قضایی، وی را به اشد مجازات اتهامات مزبور محکوم کرده است.»

بیش از یکسال قبل صبح روز جمعه هشتم آذرماه ۹۲ با ورود ماموران ادارهٔ اطلاعات مشهد به منزل منوچهر خلوصی، وی بازداشت و مدت ۵۸ روز را در سلول انفرادی بازداشتگاه اطلاعات و ۴ روز را در زندان وکیل‌آباد مشهد گذراند؛  وی سپس با وثیقهٔ ۳۰۰ ملیلون تومان آزاد شد.

دو دختر منوچهر خلوصی به نام‌های نیکا و نوا خلوصی به اتهامات مشابه به شش و چهار سال و نیم حبس تعزیری محکوم و اکنون در بند ۵ نسوان زندان وکیل‌آباد مشهد تحمل حبس می‌کنند.

آقای منوچهر خلوصی پس از انقلاب برای ششمین بار است که به علت باور‌ها و اعتقادات بهایی بازداشت و محاکمه می‌گردد؛ وی در سال ۱۳۷۸ حتی به اعدام محکوم شد، لکن حکم صادره در مراحل بعدی رسیدگی قضایی نقض گردید.