گزارشى از وضعیت فاروق سامانى، سومین سال حبس بدون مرخصى

فاروق سامانى زندانى سیاسى، وارد سومین سال حبس بدون مرخصى خود در زندان مهاباد شد.

فاروق سامانى هنرمند و انیمیشن ساز، در پنجم اسفند ١٣٩١، توسط نیروهاى امنیتى بازداشت و به قرنطینه وزارت اطلاعات منتقل شد.

اتهامات این فعال مدنى در دادگاه تبلیغ علیه نظام، اقدام علیه امنیت ملى از طریق اجتماع و تبانى و عضویت در گروه پژاک عنوان شد، یکى از نزدیکان وى درباره اتهامات فاروق سامانى به هرانا گفت: “فاروق هنرمند و انیماتور است و دلیل بازداشتش هم شرکت در تجمعات علنى در سال ٩١ بود، ممکن بود به تفکر پژاک هم دلبستگى داشته باشد ولى بحث عضویت به هیچ وجه مطرح نبود و آخر هم از این اتهام تبرئه شد و گرنه حکم اعدام مى دادند.”

این هنرمند در بیست و هشتم بهمن اسفند ٩١ به زندان مهاباد منتقل شد و در بهمن ماه سال ٩٢ پس از قریب به یک سال بازداشت موقت، حکم پنج سال حبس حبس به اتهام تبلیغ علیه نظام و اقدام علیه امنیت ملى از طریق اجتماع و تبانى به وى ابلاغ شد.

فاروق سامانى پس از قطعى شدن حکم به همراه علیرضا رسولى و خضر رسول مروت به زندان ارومیه تبعید و پس از حدود چهار ماه مجددا به دلایل نامشخص به زندان مهاباد بازگردانده شد، فاروق سامانى از بهمن ماه سال گذشته وارد سومین سال حبس شده است بدون اینکه طى این مدت مرخصى به وى تعلق گرفته باشد.

3 thoughts on “گزارشى از وضعیت فاروق سامانى، سومین سال حبس بدون مرخصى

  • 26/12/2020 در t 07:41
    Permalink

    свежая ссылка на гидру являет собой сайт, который открыт для магазинов незаконных вещей и услуг. Подобную услугу нельзя приобрести в обычном магазине, так как это противоправно.

  • 03/02/2021 در t 03:41
    Permalink

    gidrasajt4af.com представляет из себя маркет, который рассчитан для торговцев теневых товаров и сервисов. Подобную продукцию неприлично найти в простом магазине, поскольку это нелегально.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.