دادنامه نوکیش مسیحی ابراهیم فیروزی

ابراهیم فیروزی نوکیش مسیحی به اتهام تبلیغ مسیحیت به ۵ سال حبس محکوم شده و در زندان رجایی‌شهر کرج نگهداری می‌شود. در غیاب شفافیت و اطلاع‌رسانی رسمی، هرانا تصاویر دادنامه را که از سوی قاضی مقیسه رئیس شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب صادر شده، برای آشنایی بیشتر شهروندان با نحوه رسیدگی پرونده‌ها در دستگاه قضایی منتشر می‌کند.

ابراهیم فیروزی به دلیل فعالیت‌های مسالمت آمیز عقیدتی، به استناد ماده ۴۹۸ قانون مجازات به ۵ سال حبس محکوم شده است.

یکی از مشاورین حقوقی هرانا درباره حکم صادره و ماده ۴۹۸ می‌گوید: «ماده ۴۹۸ تشکیل گروه را در صورتی جرم دانسته که با هدف بر هم زدن امنیت کشور باشد و این مسئله مهم ترین موضوعی است که قاضی در این پرونده باید آن را ثابت می کرده ولی می بینیم که قاضی هدف بر هم زدن امنیت را به صورت پیشفرض قرار داده و اصلا در دادنامه صادره به این موضوع نپرداخته است و اعترافی از متهمین که حتی تحت فشار اقرار به «قصد بر هم زدن امنیت» کرده باشند هم در دادنامه وجود ندارد و صحبتی از دفاعیات وکیل هم نمی شود.»

ماده ۴۹۸ قانون مجازات اسلامی می گوید هرکس با هر مرامی‌، دسته‌، جمعیت یا شعبه جمعیتی ‌بیش از دو نفر در داخل یا خارج از کشور تحت هر اسم یا عنوانی ‌تشکیل دهد یا اداره نماید که هدف آن برهم زدن امنیت کشور باشد و محارب شناخته نشود به حبس از دو تا ده سال محکوم می‌شود.

ابراهیم فیروزی ١٧ اسفندماه ۱۳۹۳ از سوى شعبه ٢٨ دادگاه انقلاب به ریاست قاضى مقیسه محاکمه شد و وى براى اولین بار در جلسه دادگاه با وکیلش ملاقات کرد.

این نوکیش مسیحی که ۳ شهریور ماه سال ۹۲ بازداشت شد، سابقه بازداشت های متعددی را دارد و پیش‌تر نیز از سوی دادگاه انقلاب رباط کریم به یک سال زندان و دو سال تبعید به شهرستان سرباز محکوم شده بود، اما باوجود اینکه از ۲۳ دی ماه سال گذشته محکومیتش به پایان رسید، همچنان در زندان بسر می‌برد تا حکم پرونده جدیدی که برایش تشکیل شده قطعی شود.

ابراهیم فیروزی هم اینک بر خلاف اصل تفکیک جرائم، در بند ده زندان رجایی‌شهر تحمل حبس می کند.

2 thoughts on “دادنامه نوکیش مسیحی ابراهیم فیروزی

 • 05/01/2021 در t 15:30
  Permalink

  Taxi moto line
  128 Rue la Boétie
  75008 Paris
  +33 6 51 612 712  

  Taxi moto paris

  This paragraph provides clear idea designed for the new people of
  blogging, that truly how to do blogging.

 • بازپینگ: Concrete company Bloomington IL

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.